Kontakt na OÚ

Oficiální název:

Homole u Panny

 

Starosta:

Ptáček Ladislav

Adresa úřadu:

Obecní úřad Homole u Panny

Homole u Panny čp. 1

400 02 Ústí nad Labem 2

 

Úřední hodiny pro veřejnost:

PO 8.00-12.00 / 13.00-17.00

ST 7.30-12.00 / 13.00-17.00

 

Telefon:

472 719 069

472 719 029

Fax:

472 719 069

 

Oficiální WWW stránka:

http://www.homoleupanny.cz

Podatelna elektronické pošty (e-mail):

podatelna@homoleupanny.cz

 

Případné platby můžete poukázat:

KB Ústí n.L. 421-411/0100

IČO: 00555495

DIČ: CZ00555495

Vyhledávání

Tipy na výlety do blízkého okolí

Malebné okolí obce ležící ve východní části chráněné krajinné oblasti České středohoří, je vhodné jak pro pěší, tak i pro cyklo turistiku. Nachází se tu několik míst, které stojí za to navštívit. Nabízí se zde i možnost ubytování v hostinci U Horáčků

 

 • Eko-farma Babiny II (2km)
 • Farma vznikla v roce 1991 a hlavním zaměřením je chov skotu, koz a koní. Naskýtá se zde možnost vyjížďky na koních s westernovými sedly. Trasa je vždy na přání zákazníka. Jsou možné vyjížďky například na zámek Valké Březno, hrad Střekov, Bobří vodopády u Verneřic s možností přespání v trampské osadě BOBR a hrad Helfenburk u Úštěku.

  Informace a rezervace na tel: 047/271 90 68, nebo e-mail: farma.babiny@volny.cz

   

   

 • Zámek Velké Březno (6km)
 • Zámek byl vystavěn v letech 1842 až 1845 a to pro bývalého nejvyššího purkrabího Českého království, hraběte Karla Chotka, který se zde po svém penzionování rozhodl strávit podzim života. Budova zámku po svém dokončení vypadala poněkud jinak než dnes, byla mnohem jednodušší. Ale i když se jednalo o stavbu vzhledem prostou, poskytoval tento tehdy tak moderní empírový zámek veškerý komfort a byl vybaven vším pohodlím své doby. Ovšem jeho dnešní podoba, pochází až ze začátku minulého století. Tehdy vnuk zakladatele zámku dokončoval rozsáhlou přestavbu budovy a součástí změn bylo i vybudování poměrně rozlehlého parku, v němž byla také místa pro různé kratochvíle. V parku roste spousta vzácných rostlin a dřevin.

  Bližší informace ZDE

   

   

 • Zámek Ploskovice (8km)
 • Kolem roku 1720 nechala Anna Marie Toskánská z rodu Sasko-lauenburského, manželka toskánského vévody Gastona III. posledního z rodu Medici, v Ploskovicích postavit nádhernou letní rezidenci. Stavitel byl pravděpodobně Kilián Ignatz Dietzenhofer. Dnešní podoba zámku pochází z 2. poloviny 19. století, kdy se upravoval pro odstoupivšího císaře Ferdinanda V. Habsburského. Kromě jedinečné architektury a maleb nabízí ploskovický zámek návštěvníkovi i zajímavou ukázku dobového interiéru se sbírkou skla, porcelánu a obrazů. K procházce a odpočinku zve zámecký park, původně koncipován jako malé Versailles.

  Bližší informace ZDE

   

   

 • Muzeum lidové architektury Zubrnice (5km)
 • Nejmladší skanzen v Čechách, jeho základem je stará historická vesnice v klínu kopců Českého středohoří. Pro muzejní účely jsou využity nejhodnotnější stavby středu obce a jejího okolí, které se průběžně doplňují o drobné přenášené objekty. Veřejnosti je zpřístupněn komplex roubené zemědělské usedlosti s interiérovými a exteriérovými expozicemi. Dále expozice vesnické školy, starého obchodu a kostel s pravidelnými výstavami. Ve středu návsi stojí přenesená barokní studna a nedaleko pod vsí je malé nádraží s muzejní expozicí dopravy. Opodál proti proudu potoka stojí malý roubený vodní mlýn.

  Bližší informace ZDE

   

   

 • Zubrnická museální železnice (5km)
 • V roce 1996 bylo otevřeno "Malé železniční muzeum" v prostorách nádraží v Zubrnicích. Těžiště expozice je dnes soustředěno v prostorách bývalého dřevěného skladiště a replice dřevěné garáže na drezíny vedle nádražní budovy. Postupně se muzeum rozšiřuje. Muzeum je provozováno občanským sdružením. V roce 2004 shlédlo muzeum přes 6 000 návštěvníků.

  Bližší informace ZDE

   

 

Statistiky

Název obce:

Homole u Panny

 

ZUJ: 567973

ID obce: 4167

Statut města: Ne

Počet částí: 9

Výměra katastru: 1176 ha

Počet obyvatel: 316

V produkt. věku: 198

Průměrný věk: 36,9

Pošta: Ne

Škola: Ne

Zdravotnické zařízení: Ne

Policie: Ne

Kanalizace (ČOV): Ano

Vodovod: Ano

Plynofikace: Ne

Informace

 

E-mail

Poslední aktualizace: 25.7.2007

 

Stránky obce navštívilo:

návštěvníků

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server